Bitcoin Trader zbankrutował po ucieczce z banknotu 13 milionów dolarów od inwestorów.

Bitcoin Trader zbankrutował po ucieczce z banknotu 13 milionów dolarów od inwestorów.


Południowoafrykański handlarz kryptoflami ukrył się po tym, jak inwestorzy wynajęli grupę prywatnych komorników, aby odzyskać ich brakujące 13,3 mln dolarów.

Południowoafrykański handlarz kryptoflami ogłosił upadłość po tym, jak nie wypłacił 13,3 mln dolarów inwestorom.
Willie Breedt, prezes zarządu VaultAge Solutions, został wyśledzony przez śledczych po tym, jak pierwotnie uciekł i ukrywał się.
Władze dokonały nalotu na rezydencję Breedta, konfiskując laptopa i portfel sprzętowy z kryptokurrency.


Domniemany oszust Bitcoin został uznany za bankruta po tym, jak nie uiścił płatności w wysokości 227 milionów R227 milionów (południowoafrykański rand), wartych około 13,3 milionów dolarów. Willie Breedt, dyrektor generalny VaultAge Solutions, handlował Bitcoinem i innymi krypto walutami w imieniu inwestorów, z których wielu obecnie wygląda na to, że straci znaczne udziały w spółce.

Zarabiaj żetony i nagrody za pomocą naszej aplikacji mobilnej
Uzyskaj wczesny dostęp do naszej aplikacji, aby uzyskać Deszyfruj token, wymienne nagrody i wiele więcej.
Twój Email
Przyłącz się teraz
Jak donosi News24, Simon Dix, największy inwestor indywidualny w VaultAge, złożył w piątek 3 lipca w Pretorii wniosek o wydanie nakazu sekwestracji przez Gauteng High Court.

Breedt pierwotnie ukrywał się dwa tygodnie temu po tym, jak inwestorzy, wśród nich pułkownik południowoafrykańskich sił obrony narodowej, wynajął grupę prywatnych „komorników“. Przed zniknięciem otworzył sprawę o zastraszanie z policją w Jeffreys Bay, według News24.

Tracking Breedt Down


Śledczy namierzyli Breedta w domu gościnnym w Pretorii, do którego zameldował się pod fałszywym nazwiskiem. Kiedy wydano nakaz sekwestracji, policja weszła i skonfiskowała kilka urządzeń elektronicznych, które mogły zawierać informacje o brakujących środkach finansowych Breedta. Wśród urządzeń zabranych przez policję znajdował się laptop i „nano“ portfel z kryptokurrency, prawdopodobnie urządzenie Ledger Nano.

Breedt nie został aresztowany, ale otrzymał nakaz sądowy, a dwa jego południowoafrykańskie konta bankowe zostały zamrożone. Przed nalotem, Breedt zaprzeczył wszelkim nadużyciom, mówiąc News24, że nieudane płatności były spowodowane „problemem technicznym“.

Dochodzenie w sprawie VaultAge Solutions
Breedt handlował kryptokur walutami dla inwestorów od 2018 roku, najwyraźniej bez incydentów. Pierwsze oznaki, że coś było nie tak z rozwiązaniami VaultAge pojawiły się w maju 2020 roku, kiedy to kilku inwestorów otrzymało znacznie mniej zwrotów niż były one słusznie należne.

Wyrafinowane oszustwo Bitcoin ujawnia dane 250 000 osób na całym świecie.
Wyrafinowane oszustwo Bitcoin, które wykorzystuje dane osobowe w celu wyłudzenia informacji od osób, do których są kierowane, podobno przywłaszczyło sobie dane prawie 250 000 osób na całym świecie. Dochodzenie…

Breedt rzekomo sfałszował paragony z dowodami płatności (PoP), w wyniku czego jeden inwestor otrzymał R1.415 (83 USD) zamiast R141.500 (8.313 USD), które mu się należały. Inny inwestor otrzymał 20.000 R (1.175 USD) dopiero po otrzymaniu pokwitowania PoP, w którym zadeklarowano, że zapłacono mu 2 miliony R (117.511 USD).

W międzyczasie PricewaterhouseCoopers otrzymał od Południowoafrykańskiego Banku Rezerw zadanie poprowadzenia śledztwa w sprawie działań Breedt i innych handlowców kryptokurrency w VaultAge Solutions.